تور ارمنستان - تور تراول نیوز

تور ارمنستان

7 مکان دیدنی و تاریخی در ارمنستان

ارمنستان باصومعه های باستانی، آثار قرون وسطایی، روستاهای تاریخی عجیب و غریب و مناظر نفس گیر، مسافران و توریست ها را به خود جلب می کند. ارمنستان دارای فرهنگی بسیار غنی و باستانی است. در اینجا لیستی از جاذبه های مهم توریستی ارمنستان است که شما با یک نگاه اجمالی به داستانهای این سرزمین مرموز پی می برید.حتما بعد از تور ارمنستان سفری هم به کشور همسایه گرجستان داشته باشید که بسیار کشوری زیبا و توریستی است.

 

7- صومعه ققارد

معماری ارغوانی Geghard، یکی از بهترین نمایشگاه های معماری قرون وسطی ارمنستان، تقریبا از یک کوه حک شده و در میان صخره های بلند احاطه شده است.صومعه خانه دارای چندین مقبره سنگی و کلیسا است که حدودا قبل از قرن چهارم بوده است.کلیسای اصلی آن در سال 1215 ساخته شده است.علاوه بر اهمیت مذهبی خود، اطراف صومعه را رود آزات در برگرفته، که این خود یکی از شگفت انگیز جاذبه های توریستی ارمنستان است.

 

6- صومعه تاتو

یکی از زیباترین نمونه هایی از جاذبه های گردشگری ارمنستان، صومعه تاتوی یکی از قدیمی ترین و محبوب ترین مجموعه های صومعه ای در کشور است.در قرن نهم، صومعه نقش مهمی در تاریخ ارمنستان ایفا کرد، که در آن روزها مرکز اصلی آموزشی و معنوی بود.در لبه کوه، در کوهپایه های رو به رشد، صومعه تاتوی نفس گیر است!

 

5- میدان جمهوری

در قلب یروان پایتخت تاریخی ارمنستان میدان جمهوری یکی از زیباترین نقاط شهر است.همچنین به عنوان میدان یروان نیز نامگذاری شده است، بخشی از آن دارای استخر و چشمه های موسیقی است.در اطراف میدان، می توانید ساختمان های جذاب ساخته شده در سبک نئوکلاسیک، از جمله مکان های معروف مانند گالری ملی هنر، اداره پست مرکزی، خانه دولتی و وزارت انرژی و منابع طبیعی را پیدا کنید.

 

The Cascade - 4

کاسکادا یک آبشار عظیم در پایتخت ارمنستان یروان است و یکی از برجسته ترین جاذبه های توریستی ارمنستان است،آبشار Cascade در مرکز یروان واقع شده و در نزدیکی سایر نشانه های برجسته مانند Matenadaran و تئاتر اپرا و باله قرار دارد.مجتمع آبشار شامل یک راه پله زیبا و قابل توجه با مجموعه ای از پله برقی ، یک شبکه پیچیده از حیاط وباغ هایی در فضای باز و سالن هایی با معماری پیچیده که میراث فرهنگی غنی و تاریخ ارمنستان را نشان می دهند.

 

3- روستای گارنی- معبد گارنی

این روستا با تاریخ غنی و اسرار باستانی تکمیل شده است، بازدید از روستای تاریخی گارنی چیزی است که هیچ بازدید کننده ای نیست که از آن غافل شود.روستا با یک مجموعه باور نکردنی از آثار تاریخی و معماری قدمت دارد که به دوران سلطنتی و مسیحی اولیه برمیگردد.که معروف ترین آن معبد گارنی است.معبد گارنی شاهکار نمادین از معماری هلنیستی و شاید یکی از بهترین نمادهای ساختاری ارمنستان قبل از مسیحیت باشد.

 

2- جرموک Jermuk

در میان کوه و منظره ای که با جنگلهای سرسبز پوشیده شده جرموک شهر آبگرم وجود دارد.
این شهر دارای چشمه آب و هوای منحصر به فرد است،.چشمه آب معدنی حرارتی که بیشتر برای نوشیدن، بهبود، و اهداف دارویی استفاده می شود،بازدیدکنندگان همچنین از Jermuk برای آبشارهای خود، دریاچه های درخشان، سواحل پیاده روی وسوسه انگیز، و هوای تازه کوه دیدن میکنند.

 

1- کتابخانه Matenadaran

یک پناهگاه برای دوستداران تاریخ و کتاب است،Matenadaran ارمنستان یکی از غنی ترین مخازن کتاب های باستانی است و نسخه های خطی که طیف گسترده ای از موضوعات را پوشش می دهنداز جمله ادبیات، هنر، تاریخ، پزشکی، فلسفه، علم، جغرافیا و غیره.کتابخانه  Matenadaranدارای بیش از 17،000 نسخه و بیش از 30،000 اسناد است.