تور مشهد - تور تراول نیوز

تور مشهد

همه شما باید درباره مشهد، شهر مقدس ایران بدانید

مشهد دومین شهر بزرگ ایران است و یک شهر مهم حمل و نقل در کنار جاده ابریشم است. شناخته شده به طور عمده به عنوان خانه بزرگترین حرم مذهبی ایران، آن نیز دارای مقدار زیادی از فرهنگ و غذا در انتظار است. برای پیدا کردن همه چیزهایی که باید در مورد شهر مقدس ایران بدانید، مطالعه کنید.

 

حرم امام رضا

نه تنها یک شهر مذهبی، مشهد شهر مقدس ایران نامیده می شود، زیرا در آن محل مقبره و حرم امام رضا (عج) است. هر سال میلیون ها زائر از سراسر جهان به این حرم می روند، به طوری که احساسات قابل ملاحظه ای روحانی و چند ملیتی دارند. پس از ورود به دروازه، به طور مختصر به مکث متوسل شده و سر خود را به سمت گنبد اصلی هدایت کنید تا به امام رضا (ع) برسید. در حقیقت، هر زمان محلی مردم در حال راه رفتن یا رانندگی در اطراف شهر هستند و خود را در این مسیر مواجه می کنند، آنها همانند نشانه ای از احترام و تقوا هستند. همانند زائران مکه که به عنوان هاجی شناخته می شوند، کسانی که به مشهد رفته اند، به عنوان مهدی شناخته می شوند، و ایرانیانی که به این شهر سفر می کنند معمولا عبارت "eltemas duâ" را می شنوند یا "در نماز خود نگه می دارند".حرم خود عظیم است - بزرگترین در جهان توسط برخی از حساب ها - و کاملا زرق و برق دار، با کارهای پیچیده کاشی و آینه، خوشنویسی عربی، و حیاط های متعدد. زاریح یا کابینۀ مقبره در داخل قرار دارد و بازدیدکنندگان سعی می کنند آن را لمس کرده و پارچه ای سبز را بر روی آن ببندند. در حالی که عکاسی در داخل مجاز نیست، گرفتن عکس با تلفن دوربین در حیاط حیاط در فضای باز مجاز است. بازدید کنندگان غیرمسلمان ممکن است قادر به ورود به حیاط حوضچه باشند، اما به عنوان یک قاعده کلی در حرم مجاز نیست.

 

فروشگاه زعفران

زعفران به عنوان گران ترین ادویه در جهان شناخته شده است. بوی شیرین آن را برای بازدید کنندگان به بازار های محلی جذب می کند تا این طلای قرمز را خریداری کند که به وسیله مشعل فروخته می شود و واحد وزن آن حدود 5 گرم است. به عنوان مرکز صنایع، چه چیزی بهتر است تا یک مشاغل یا دو برابر از مشهد را انتخاب کنیم؟

 

فردوسی

مشهد دوست دارد ادعا کند که فردوسی شاعر ایرانی، که در واقع از Tus، حدود 40 کیلومتر فاصله دارد. با تشکر از شعر حماسی شاهنامه که بدون استفاده از کلمات عربی نوشته شده، فردوسی به عنوان ناجی زبان فارسی در نظر گرفته شده است. مأموریت سنگ مرمر سفید خود را در Tus نشان می دهد صحنه هایی از شعر حماسی و قطعا یک سایت است که باید از لیست سطل هر علاقه مندان به هنر ایرانی عبور کند.

 

شیشلیک

Shishlik در بسیاری از کشورها محبوب است، اما تنها یک مکان برای کسب تجربه واقعی شیشلیک ایرانی است و آن شهر مقدس مشهد است. این روغن زیتون و زعفران مرغوب و گوشت گوسفند با استخوان، تخصص خاص شهر از منطقه شاندیز است.شما نباید  آن را در تور مشهد از دست دهید.