تور کیش - تور تراول نیوز

تور کیش

10 چیز برتر برای انجام و دیدن در کیش

کیش یک جزیره 35 کیلومتر مربع در حدود 12 مایل در سواحل ایران است. زمانی که یک مجتمع خصوصی از شاه سابق و مهمانان نخبه او، کیش لوکس تر و توسعه یافته از دو جزیره اصلی ایرانی است. مانند قشم، این منطقه نیز یک منطقه آزاد تجاری است و گردشگران خارجی نیازی به ویزا برای 14 روز ندارند، به این معنی که حتی اگر شما نمیتوانید آن را به سرزمین اصلی بفرستید، هنوز میتوانید به کیش برسید تا از مهمان نوازی فارسی لذت ببرید . سامرز می تواند غیرقابل تحمل گرم و مرطوب باشد، بنابراین بهترین ماه ها برای بازدید بین نوامبر و مارس است. در اینجا 10 چیز برتر برای انجام و دیدن در جزیره کیش است.

 

10- ورزشهای آبی

از کوره تا غواصی، پیاده روی به جت اسکی، کیش همه را دارد. این فعالیت ها توسط مردان جوان و جوان ایرانی که کاملا براق شده اند هدایت می شوند و به شما یادآوری می کنند که بدون توجه به جایی که در آن دنیا هستید، فرهنگ گشت و گذار یکسان است. در حالی که حجاب اجباری هنوز در این جزایر مورد نیاز است، آن را کمی کم است. برای شرکت در این فعالیت های آب، یک کوه شنا به اندازه حجاب برای زنان کافی است. اگر شما نمی خواهید در واقع در آب بمانید، می توانید قایق های شیشه ای پایین را امتحان کنید تا نگاهی به زندگی دریایی رنگارنگ آکواریوم خلیج فارس داشته باشید.

 

9- دوچرخه سواری

مسیرهای دوچرخه 47 مایل طولانی در سراسر جزیره وجود دارد و مستقل از جاده های ماشین است، ساختن یک منظره و به ویژه آسان برای پیدا کردن سواحل منزوی و توقف در اوقات فراغت خود را برای گرفتن عکس در برابر منظره زیبا از آبشار خلیج فارس . ایستگاه های کرایه ای در سراسر جزیره واقع شده اند و دوچرخه، سه چرخه، دوچرخه دوچرخه سواری و اسکوتر ها در دسترس می باشد برای اجاره در ساعت یا روزانه.

 

8- کشتی یونانی

خولا F. در سال 1966 در ساحل جنوب غربی این جزیره قرار داشته است. این کشتی در بریتانیا ساخته شده است و چندین بار مالک آن را تغییر داده است و قبل از رسیدن به آخرین صاحب که یونانی بود، تغییر یافت. این کشتی در نهایت از کیش خارج شد و هر چند تلاش برای نجات او انجام شد، آن را بی فایده ثابت کرد و از آن به بعد در آنجا باقی مانده است. کشتی یونان در هنگام غروب خورشید بسیار زیبا است، زمانی که گردشگران می توانند از او عکس بگیرند.

 

7- ساحل مرجانی

این ساحل به سمت شرق جزیره واقع شده است و به دلیل مرجانی زیبا می توان آن را یافت. سواحل با کلاه فرنگی قرار دارد که در کنار درختان نخل و محوطه سازی چشم انداز ویژه ای را به نمایش می گذارد. این ساحل یک سایت بسیار محبوب است برای تماشای طلوع فراموش نشدنی. بسیاری از باشگاه های ورزشی دریایی نیز در اینجا قرار گرفته اند و امکان رزرو هر یک از فعالیت ها آسان است.

 

6- شهر زیرزمینی کاریز

آبهای کمبود منابع در بسیاری از نقاط ایران، ایرانیان باستان از سیستم قنات بهره برده اند - چاههای عمودی شیب دار که آب را به مناطق خشک هدایت می کنند. کریز یکی از چنین قنات 2500 ساله است و بازدیدکنندگان میتوانند از طریق تونلهایشان پیاده روی کنند و دیدگاه نزدیک به این نوع سیستم را ببینند. تونل ها بیش از پنج مایلی گسترش می یابند، و کاریز بیشتر شبیه یک شهر زیرزمینی است. این ساخت و ساز باستانی حفظ شده است، اما با افزودن دستشویی های دستی و یک چایخانه سنتی، مدرن شده است.

 

5- شهر باستانی هاریه

گفته شده است که این شهر قرن هجدهم همان است که شاعر معروف ایرانی شاعدی در کار خود در گلستان ذکر کرده است. هاریره در قسمت مرکزی و شمالی جزیره واقع شده است، چشم انداز معماری باستانی را ارائه می دهد، و گرچه هنوز بسیاری از آن هنوز دست نخورده باقی مانده، خرابه ها نشان می دهد که یک منطقه پر رونق است. حفاری از این سایت برآورد می کند که آن حدود 1000 و 600 سال پس از آن رها شده است.

 

4- مخزن آب دوقلو

مخزن آب دوقلو در سال 1993 بر اساس بقایای یک مخزن آب موجود ساخته شده است و معماری بسیار به یاد مخازن آب یزد است. در مکان هایی با کمبود آب، چنین ساختاری برای ذخیره آب ساخته شد. بدگوری (windcatchers)، یک سازه معماری باستانی ایرانی که برای ایجاد تهویه طبیعی استفاده می شود، به حفظ آب در دمای هوای سرد نزدیک می شود.

 

3- لاک پشت های دریای کیش

در اواخر قرن بیست ویکم این جزایر مرجانی، لاک پشت هاوکسبلی در سرزمین های حفاظت شده قرار دارند تا تخم مرغ خود را بگذارند. این سواحل به مسافران فرصتی برای دیدن این لاک پشت های غول پیکر در برابر امواج را به دریا می اندازد. دوربین خود را ببرید و به این سواحل خالی از سکنه برسید تا سرهایتان را از آب بیرون بیاورید و عکسهایی از لاک پشت ها را که تخم مرغ های خود را از آنها می کشید عکس بگیرید (البته از فاصله ایمن).

 

2- مجتمع درخت سبز

شمال جزیره، یک ناحیه مخصوص به سبز شناخته شده به عنوان دره پرتغالی، محل مجتمع درخت سبز است که در اطراف یکی از قدیمی ترین درختان لور (باننی) ساخته شده است. گفته می شود که حدود 600 سال سن داشته باشد، بسیاری معتقدند که این درخت شایسته است و برای ایجاد یک آرزو و ایجاد یک موضوع در اطراف شاخه های پیچ خورده ضخیم، برای رسیدن به آن، یک اقدام ضروری برای پیدا کردن همسر شما! بقیه این مجموعه یک فضای سبز شگفت انگیز را فراهم می کند که در آن می توانید با یک لیوان از چای گرم و یا یک بستنی سرد سرما بخورید.

 

1- پارک دلفین کیش

پارک دلفین یک پارک 170 هکتار است که نه تنها دارای زندگی دریایی است، بلکه انواع باغها، از قبیل پروانه، ارکیده و کاکتوس، و همچنین بزرگترین استخر در جزیره ای است که دارای دلفین ها، شیرهای دریایی و نهنگ ها است. پارک باغ پرنده شامل بیش از 47 گونه از پرندگان و حیوانات دیگر است. یک سفر کامل به پارک چند ساعت طول می کشد، اما می تواند یک توقف هیجان انگیز ویژه ای برای بازدید کنندگان با کودکان باشد.