تور ترکیه - تور تراول نیوز

تور ترکیه

 

6  تور روزانه در ترکیه - استانبول

استانبول یک شهر افسانه است، اما زمانی که زمان آن است که فرار از کلانشهر، فقط چند ساعت به دور از شلوغی و شلوغی از بزرگترین شهر ترکیه می آید. سفرهای چند روزه از استانبول یک راه خوب برای انجام این کار است، به مسافران اجازه می دهد برخی از روستاهای ترکیه و کشاورزان را در محل ببینید. بازدید از مساجد مهم، ویرانه های رومی های باستانی، میدان های جنگی و بازارها باعث می شود درک مسافر از این کشور متنوع افزایش یابد.

 

6 - در یک زمان دیوار سنگی 10 متر (33 پا) با 108 برج، شهر باستانی Nicaea را که امروزه به نام Iznik شناخته می شود، احاطه کرده است. این دیوار امروز در حالی که برای دفاع طراحی شده است، جاذبه توریستی شهر شماره 1 است. Iznik همچنین مکان خوبی برای دیدن خرابه های قدیمی رومی، از جمله یک تئاتر در شهر قدیمی است که در سال 112 توسط پلینی جوان تر ساخته شده است زمانی که او به استان حکومت کرد. آشپزخانه سوپ نیلوفر، که در سال 1388 توسط یک همسر سلطان ساخته شده است، اکنون یک موزه با یک مجموعه قابل توجه از آثار یونانی و رومی است. شاید بیشترین ساختمان شناخته شده در ایزنیک، کلیسای سنت سوفیا، یک ساختمان مستطیل شکل، آجر قرمز ساخته شده در سبک معمولی بیزانس است. چندین قرن پیش، Iznik برای کاشی و سرامیک بسیار مشهور بود، به طوری که خریداران ممکن است بخواهند در زمینه بازتعریف قرار گیرند.

 

5 - Gallipoli معروف به عنوان یکی از بزرگترین بلایای متفقین در جنگ جهانی اول است. نبرد در Dardanelles از آوریل تا دسامبر 1915 ادامه یافت و با شکست اتحاد توسط ترکان پایان یافت. شبه جزیره گالپیلی فرصت های بسیاری برای یادگیری بیشتر در مورد این نبرد، از جمله Anzac پیاده روی که 14 سایت مهم در میدان جنگ Anzac را پوشش می دهد، فراهم می کند. 22 مکان دیگر در شبه جزیره، درک بهتر این نبرد مهم زمین و دریا را ارائه می دهد. یکی از این سایت ها نبرد چاناکلای است که چند سال بعد بنیانگذاری جمهوری ترکیه را آغاز کرد. بیست و یک گورستان هایی که در آن سقوط از هر دو طرف به خاک سپرده شده است، فرصتی دیگر برای بازدیدکنندگان فراهم می کند تا بر قربانی هایی که توسط نسل پیش از آن ساخته شده اند، بازتاب شود.

 

4 - تروی یک شهر افسانه ای در حال حاضر در شمال غربی ترکیه است، ساخته شده است مشهور در شعر حماسی هومر، Iliad. به گفته ایلیاد، این جایی است که جنگ تروا رخ داده است. تروی از زمانی که در حدود هزاره سوم قبل از میلاد تاسیس شد، چندین بار از بین رفته است، در حالیکه تروی جدید بر روی بالای صفحه قبلی ساخته شده است. حفاری هنوز هم ادامه دارد، به مسافران یک فرصت نادر برای دیدن گذشته کشف شده است. این سایت همچنین شامل یک اسب بزرگ چوبی ساخته شده به عنوان یک زمین بازی برای کودکان، مغازه ها و موزه ها است.

 

3 - دیرن، یکی دیگر از سرزمین های اولیه امپراتوری عثمانی، بعد از امپراتور رومی هادریان، تا دهه 1930 به عنوان آدریانوف شناخته شد. Edirne در نزدیکی مرز با یونان و بلغارستان دارای تاریخ نظامی طولانی است، و در طول قرن ها، 16 جنگ در آنجا وجود دارد. ادیرن یک شهر مساجد محاصره است که مسجد سلیمییه آن دارای بلندترین مینا در ترکیه است. موزه بهداشت Beyazid II Kulliyesi بینش تاریخچه مراقبت های پزشکی را شامل می شود، از جمله استفاده از ابزارهای موسیقی برای درمان بیماری های روحی. بازدید کنندگان که در ماه ژوئن در Edirne هستند ممکن است بخواهند در مسابقات سنتی کشتی نفتی که قرن ها در حال برگزار شدن است، شرکت کنند.

 

2 - بورسا

یک سفر طولانی مدت از استانبول، بورسا یک شهر است که به حدود 200 سال قبل از میلاد می رسد. بعد از بخشی از امپراتوری روم، بورسا اولین قرن عمده در امپراتوری عثمانی در قرن 14 بود. امروز، شهرت چهارمین شهر ترکیه و مرکز صنعت خودروسازی ترکیه است، اما پیوند با گذشته شگفت انگیز آن هنوز فراوان است، از جمله سایت های دفن دو سلطان بنیانگذار امپراتوری. Ulu Cami (مسجد بزرگ)، ساخته شده در اواخر قرن 14th، یکی از برجسته ترین شهرها و نمونه اصلی معماری عثمانی است. به دلیل پارک های دوست داشتنی آن، شهر بورسا به عنوان یک شهر سبز شناخته می شود. بازدید کنندگان نیازمند یک حوله ترکی می توانند به قلب خود در Kapalı Çarşı، یکی از بازار های محبوب بورسا، مراجعه کنند.

 

1- جزایر شاهزاده

در قرن ها گذشته، جزایر پرنس جایی بود که شاهزادگان و سایر سلطنت های دیگر به آن تبعید شدند. امروز، نه جزیره جایی است که جشن های سرگرم کننده ای را در خورشید می گذرانند، زیرا این شهر برای گردشگران ثروتمند است. جزیره ها تنها یک کشتی کوتاه از استانبول می گذرند و زندگی کمتری را نشان می دهد، با دوچرخه، اسب و چرخ دستی که تنها خدمات حمل و نقل را ارائه می دهد. حزب سوسیالیست و همچنین لئون تروتسکی پس از اخراج او از اتحاد جماهیر شوروی در سال 1929. این جزیره علاوه بر کلبه های ویکتوریا، به کلیسای آیه یورگی و صومعه ای که در قرن ششم تاسیس شده است، می باشد.

 

در مورد آنتالیا بیشتر بدانید

آنتالیا واقع در ساحل دریای مدیترانه در ترکیه است که دارای 19 شهرستان و جمعیتی حدود دو تا سه میلیون نفر می باشد.
آنتالیا دارای استراحتگاها و مکانهای تفریحی زیادی برای میهمانان و گردشگران خارجی میباشد.
از آنتالیا به عنوان پایتخت تعطیلات یاد میکنند و توصیه میشود که در صورت امکان از آنجا دیدن نمایید.
در اینجا ما به شما تعدادی از مکانهای دیدنی و توریستی آنتالیا را معرفی میکنیم.

 

دریاچه Oymapınar

شما همچنین می توانید تور قایق در کوه ها و بازدید از کوه ها و جنگل ها و دریاچه را داشته باشید. شما حتی می توانید یک پیک نیک با دوستان خود در کنار این دریاچه داشته باشید که این رویداد را با توجه به فضای آماده شده خود سازماندهی کنید.

 

خرابه Arykanda

آنتالیا تنها برای تفریحات شبانه ،دریا و آفتاب گرفتن نیست بلکه دارای مکانهای دیدنی و تاریخی است که می توانید از آنها دیدن نمایید ازجمله خرابه های arykanda که یکی از مکاهای دیدنی برای گردشگران خارجی بشمار می آید.

 

دره Gökbük

این دره در روستایی است به همین نام که دارای طبیعتی بسیار زیبا ، انواع گیاهان بومی و همچنین حیوانات وحشی که رو به انقراض هستند واقع شده.

 

آبشار مانوگوات

برای فرار از شلوغی و سرو صدای زندگی شهری بهترین مکان برای آرامش و استراحت ، ایجاد یک پیک نیک در کنار این آبشار است. ریزش این آبشار از صخره ها حدود 5 متر می باشد که منظره ای بی نظیر را بوجود می آورد.

 

خلیج Adrasan

اگر به تاریخ علاقمند هستید، می توانید آثار دوران هلنیستیک را  درسراسر خلیج Adrasan  و شهرهای قدیمی و آنتیک را در فاصله های کمی از هم مشاهده کنید.

 

شهر باستانی رودیاپولیس

رودیاپولیس، واقع در یک تپه نزدیک روستای سیراکاسو، کوملوکا آنتالیا، به عنوان یک شهر ساخته شده توسط رودز به شمار می رود.

 

تئاتر قدیمی و تاریخیPamphylia

این تئاتر به اندازه ای بزرگ است که 20000 نفر را در خود جای میدهد. و از لحاظ تاریخ معماری بسیار مهم میباشد مانند دیگر تئاترهای رومی نه در دامنه های کوهها بلکه بر روی طاق هایی بنا شده است.پامفیلیا یکی از بزرگترین و برجسته ترین تئاتر است.

 

پل کانیون

یکی از شگفتیهای طبیعت است که به عنوان یک پارک ملی اعلام شده است ، این منطقه هر ساله توریست ها را از سراسر جهان به خود جذب می کند.

 

شهر عتیقه روشن Selge Antik Kenti

در یازده کیلومتری  Köprülü Canyon واقع شده است. و با صعود از کوه به این شهر باستانی میرسید. دارای مناظر بسیار ویژه ای با جنگل های ویژه سایپرس، پریوری ها، سنگ های مردانه، سنگ های شیطان و شکل های جالب زمین و اقیانوس ها است. در تابستان نیز هوای بسیار مطبوعی دارد.